Workshop-uri

Workshop-uri - spectacol © Copyright Comuna Botoșana
Workshop-uri

Comuna Botosana este considerata o adevarata vatra romanesca, pastratoare a traditiilor stramosesti, a virtutiilor noastre si al istoriei, un leagan al artei milenare...

Workshop-urile, organizate pe diferite teme , cum ar fi tesutul si cusutul covoarelor si a costumelor populare, incondeierea oualor, fieraritul, oieritul, claca, ilustreaza cat mai realistic obiceiurile, traditiile, ocupatiile traditionale si elementele de arta populara din zona.

Workshop - Închistritul ouălelor 13.04.2012

Workshop - Ţesutul covoarelor 22.05.2012